Chcesz wiedzieć co zrobić gdy przydarzy ci się wypadek w pracy? Wiele osób nie wie jak się zachować po wypadku w pracy w UK. Aby móc się starać o odszkodowanie za wypadek w pracy wystarczy podjąć kilka kroków a najważniejszy to zadzwonić do nas. Oferujemy kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania oraz darmowe porady jak i również jesteśmy do twojej dyspozycji przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Odszkodowania powypadkowe w pracy UK

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy przysługuje Ci odszkodowanie zdrowotne. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami, nasze porady przy wypadkach w pracy są darmowe. Poniżej przedstawiamy przydatne informacje, których znajomość pomoże w skutecznym i szybkim uzyskaniu odszkodowania powypadkowego za wypadek w pracy. Najważniejsze to dopilnowanie leczenia oraz kontakt z nami. Bez względu czy był to wypadek w pracy z winy pracodawcy czy czy z winy wadliwego sprzętu lub innego pracownika, na pewno pomożemy ci odzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy.

Co zrobić po wypadku w pracy?

  1. Zaraportuj zdarzenie przełożonemu i dopilnuj, aby został
    odnotowany w książce wypadków (Accident Book).
  2. Przeczytaj raport z wypadku w pracy nim go podpiszesz.
  3. Weź dane kontaktowe świadków wypadku jeśli takowi są.
  4. Sprawdź czy niema kamer CCTV na miejscu wypadku.
  5. Skontaktuj się z nami abyśmy mogli zacząć sprawę o odszkodowanie.
  6. Udaj się do szpitala lub lekarza GP.
  7. Zatrzymaj wszystkie dowody wydatków poniesionych przez Ciebie na skutek wypadku (rachunki, faktury, paragony).

Nawet jeżeli nie udało Ci się zgromadzić wszystkich danych, nadal przysługuje Ci odszkodowanie za wypadek w pracy w UK.
Rekompensata jest wypłacana przez firmę ubezpieczeniową a nie pracodawcę.

Odszkodowanie za wypadek w pracy można uzyskać za:

  • Wypadek spowodowany przez innego pracownika.
  • Poślizgnięcie na mokrej śliskiej lub nierównej nawierzchni.
  • Wypadek podczas używaniu sprzętu który był wadliwy.
  • Wypadek spowodowany poleceniem od przełożonego.
  • Lub w innym przypadku gdy wypadek nie jest z twojej winy.

Nawet jeżeli byłeś współwinny nadal możesz ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w pracy w UK. Odszkodowanie za wypadek w pracy przysługuje każdemu pracownikowi tak długo jak jesteśmy w stanie udowodnić przynajmniej częściowe zaniedbanie.

Wypadek w UK, Prawa poszkodowanego

Pamiętaj również — nie możesz zostać zwolniony z pracy Jeśli ubiegasz się o odszkodowanie po wypadku w pracy. Takie zwolnienie może skutkować sprawą o niesłuszne zwolnienie oraz odpowiedzialnością pracodawcy przed Trybunałem Pracy. Dzwoniąc do Kancelarii E-Prawnicy otrzymasz bezpłatne porady prawne w zakresie odszkodowania w Anglii oraz Walii. Przedstawimy Ci rzetelne i pełne informacje na temat możliwości uzyskania odszkodowania powypadkowego w UK.
Wypadek w pracy może być stresujący. Dzięki naszemu doświadczeniu masz pewność, że otrzymasz najwyższą rekompensatę oraz cały proces będzie bezstresowy, gdyż my zajmiemy się wszystkim. Poszkodowany ma pełne prawo do odzyskania kosztów leczenia oraz innych strat wynikłych przez wypadek. Jak i również pełnej rekompensaty czy utraconych zarobków. Kancelaria która uzyskuje odszkodowanie za wypadek w pracy musi dopilnować aby klient był powiadomiony o przysługujących mu prawach oraz firma odszkodowawcza musi działać w interesie poszkodowanego oraz przedstawić mu wszystkie przysługujące mu prawa. Odszkodowanie za wypadek w pracy często zawiera również rekompensatę za nieobecność w pracy. Aby uzyskać wszystkie informacje co zrobić aby otrzymać odszkodowanie za wypadek w pracy należy skontaktować się z nami ponieważ oferujemy bezpłatne porady całodobowe.

Odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu.

Dla nas priorytetem jest klient więc staramy się uprościć jak najbardziej cały proces aby uzyskać odszkodowanie po wypadku w pracy i dopilnować aby rekompensata była maksymalnie wysoka. Dlatego każdy klient dostaje dedykowaną osobę która go prowadzi przez cały proces aby uzyskał wszystko co może uzyskać po wypadku. Nasze odszkodowanie są znacznie wyższe niż te odzyskiwane przez inne firmy dzięki czemu większość klientów stanowią osoby polecone. Wypadki w pracy UK nie należą do przyjemnych dlatego dokładamy wszelkich starań aby proces odszkodowawczy był jak najprostszy.
Odszkodowania powypadkowe w pracy są często tematem tabu gdyż pracownicy boją się o swoją posadę bądź reperkusji ze strony pracodawcy. Niesłusznie gdyż pracodawca nie może zwolnić nikogo ze względu na staranie się o odszkodowanie po wypadku w pracy. Za wypadek w pracy odszkodowanie zawsze wypłaca firma ubezpieczeniowa a nie pracodawca. Ponadto pracownik musi wiedzieć że to pracodawca musi zapewnić odpowiedni warunki pracy oraz dopilnować bezpieczeństwa więc w takiej sytuacji poszkodowany jest zawsze na wygranej pozycji. Odszkodowania powypadkowe w UK można uzyskać na wiele sposobów aczkolwiek najskuteczniej jest wybrać niezależną kancelarię której zależy na zadowoleniu klienta.

Obowiązki pracodawcy po wypadku w pracy.

Jeżeli uległeś wypadkowi w pracy w Anglii bądź Walii prawo nakłada na pracodawcę szereg obowiązków.
Po pierwsze pracodawca musi dopilnować aby została udzielona pomoc osobie poszkodowanej. W każdej firmie musi być wyznaczona osoba do udzielania pomocy po wypadku, tak zwany First Aider.
Następnie całe zdarzenie musi zostać odnotowane w Accident Book. Pracodawca powinien zrobić to zaraz po wypadku chyba że stan zdrowia poszkodowanego na to nie pozwala. Pracodawca musi również dopilnować aby cała sprawa została zgłoszona do firmy ubezpieczeniowej oraz HSE. Które jest odpowiednikiem Polskiego BHP. Dobrą praktyką pracodawcy jest też kontakt z poszkodowanym jak i również poinformowanie go o ewentualnych kolejnych krokach. Odszkodowanie za wypadek w pracy nie jest wypłacane przez firmę tylko ubezpieczalnię więc pracodawca poza ewentualnymi zmianami procedur, szkoleń czy innych zmianach które pomogą uniknąć podobnych wypadków w przyszłości nie będzie miał innych konsekwencji.

Kto wypłaca odszkodowanie za wypadek w pracy oraz chorobowe?

Niestety bardzo często pracodawca nie wypłaca chorobowego za wypadek w pracy gdyż jest to obowiązkiem DWP, chyba że pracodawca w umowie o prace zaznaczył taką możliwość.
Jeżeli staramy się o odszkodowanie pracodawca nie może zwolnić poszkodowanego za fakt starania się o odszkodowanie UK za zdrowie, ponieważ jest to zakazane prawnie. Aczkolwiek jeżeli pracujesz przez agencje sytuacja jest trochę inna.
Po powrocie do pracy po wypadku i uzyskaniu odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej pracodawcy, poszkodowany musi zostać przywrócony do pracy przynajmniej na tym samym stawisku i tą samą płacą.

Odszkodowania UK, E-Prawnicy

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania za wypadek w pracy w UK. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klienta. Działamy na rynku od wielu lat dzięki czemu masz pewność naszego profesjonalizmu. Odzyskujemy odszkodowania za wypadek w UK.

Więcej o nas →